2026. július 24.

A püspöki rezidencián maga Fekete Károly püspök tartott tárlatvezetést

A püspöki rezidencián maga Fekete Károly püspök tartott tárlatvezetést

Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke június 22-én, a Múzeumok éjszakája keretében két turnusban tárlatvezetést tartott a püspöki rezidencián. Püspök úr kíséretével ismerhették meg a résztvevők az egykori püspöki lakás, most pedig fogadótér funkcióját betöltő épületrész festményeit és emléktárgyait.

A 20 órakor kezdődő turnus végén Kiss Árpádné palást- és paszománykészítő népi iparművész egy palástot adományozott a Debreceni Református Kollégium Múzeumának, amelyet ő készített, és Fekete Károly püspök úr hordta egy évig szolgálatkor. A palástot Gáborjáni Szabó Botond, a Debreceni Református Kollégium Nagykönyvtárának gyűjteményi igazgatója vette át.

Fotók: facebook.com/tiszantulireformatusegyhazkerulet

http://denagy.test/
Kapcsolódó hírek a kategóriában
A színpad nyáron sem pihen – Debrecenben fesztiválozik, Nagyváradon Móricz klasszikusára készül a társulat
Jul 21, 2026
A kultúra emberekről, közösségekről, kapcsolatokról is szól – ezért kutatja a Debrecen–Nagyvárad kulturális hidakat Bacsa-Papp Zsuzsanna
Jul 19, 2026
Segítsünk együtt feltérképezni Debrecen és Nagyvárad kulturális kapcsolatait
Jul 15, 2026
44 év után nyílt újra önálló életműkiállítása Nagyváradon Ujvárossy Lászlónak
Jul 10, 2026
53 órás filmmaratonnal búcsúzik az Apolló mozi nagyterme Debrecenben
Jul 07, 2026
Nagyváradi fotóművész szervezte meg az első Magyar Nemzetközi Fotóművészeti Körversenyt – Debrecenben lesz a díjátadó gála
Jun 23, 2026