Filmtettfeszt

Partiumi Keresztény Egyetem Nagyvárad
str. Primăriei nr. 36.
2018/10/04 - 2018/10/07 - 15:00 - 22:00

A Filmtett Egyesület által szervezett seregszemlén minden évben a legújabb magyar filmeket mutatják be, ugyanis az alkotások zömét nem vetítik a mozikban.

Október 4., csütörtök

Partiumi Keresztény Egyetem (Díszterem)

15:00

Animációs műhely

Primanima – animációs műhely

Október 5., péntek

Partiumi Keresztény Egyetem (Díszterem)

10:00

Animációk gyerekeknek: Macskássy Gyula-válogatás

Macskássy Gyula, Fekete Edit: A kiskakas gyémánt félkrajcárja (1951,15′ felirat: RO, -+)

Macskássy Gyula: A telhetetlen méhecske (1958,15′ felirat: RO, -+)

Macskássy Gyula: Az okos lány (1955,11′ felirat: RO, -+)

Macskássy Gyula: Egér és oroszlán (1957,11′ felirat: RO, -+)

Macskássy Gyula: Uhuka, a kis bagoly (1969,7′ felirat: RO, -+)

17:00

Filmgalopp-versenyfilmek 1

Simó Ibolya: Falu Fessön (2018,22′ felirat: RO, 12+)

Moldovai Katalin: Ahogy eddig (2018,24′ felirat: RO, 16+)

Csurka-László Csongor: Szevasz, Laci (2018,10′ felirat: RO, 12+)

Frunza Roland: Vasárnap (2018,18′ felirat: RO, 16+)

18:30

Nagyjátékfilm

Szász Attila: Örök tél (2018,110′ felirat: RO, 12+)

20:30

Nagyjátékfilm

Csupó Gábor: Pappa pia (2017,105′ felirat: RO, 12+)

Október 6., szombat

Partiumi Keresztény Egyetem (Díszterem)

15:00

A 17. Filmtett Workshop filmjei

Bodó Sarolta: Krumpliflört (2018,2′ felirat: RO, 6+)

Paluska Eszter: Játszva (2018,felirat: RO, 6+)

Barkóczi Noémi: 9 módszer csuklás ellen (2018,2′ felirat: RO, 12+)

Csont Zsombor: Karácsonyi üdvözlet (2018,2′ felirat: -, 12+)

Tingyela Dorottya: A legUJJabb trend (2018,3′ felirat: RO, 12+)

Verhóczki Ádám: Kakukk (2018,4′ felirat: RO, 12+)

Bende Attila: Klónfliktus (2018,3′ felirat: RO, 12+)

Németh Imre Zoltán: No Problems, No Memories (2018,4′ felirat: RO, 12+)

Kopilovic Boris: Snüssz (2018,10′ felirat: RO, 12+)

László József: BELSŐ. HOTEL – ÉJSZAKA (2018,14′ felirat: RO, 16+)

Ladányi Jancsó Jakob: A naprendszer legkisebb bolygója (2018,11′ felirat: RO, 12+)

Olasz Renátó: Az örökség (2018,13′ felirat: RO, 12+)

16:30

Filmgalopp-versenyfilmek 2

Sztercey Benedek Szabolcs: Your Face Without The Screen (2018,22′ felirat: RO, 12+)

Incze Kata: Small Talk (2018,13′ felirat: RO, 12+)

Kovács Nóra: Nova (2018,15′ felirat: RO, 12+)

Tasnádi Levente: Alvajáró (2018,27′ felirat: RO, 12+)

18:00

Nagyjátékfilm

Politzer Péter: Férfikor (2017,77′ felirat: RO, 12+)

Közönségtalálkozó: A Férfikor vetítése után a film író-rendezőjével, Politzer Péterrel beszélgetünk.

20:00

Nagyjátékfilm

Mészáros Márta: Aurora Borealis: Északi fény (2017,104′ felirat: RO, 16+)

Október 7., vasárnap

Partiumi Keresztény Egyetem (Díszterem)

16:30

Magyar rövidek 1

Freund Ádám: Földiek (2017,27′ felirat: RO, 12+)

Kis Hajni: Last Call (2018,27′ felirat: RO, 12+)

Tóth Barnabás: Van egy határ (2017,18′ felirat: RO, 12+)

18:00

Nagyjátékfilm

Szász János: A hentes, a kurva és a félszemű (2018,105′ felirat: RO, 18+)

20:00

Nagyjátékfilm

Sándor Pál: Vándorszínészek (2018,102′ felirat: RO, 12+)


+ Google Naptár + iCal Exportálás