Június végére elkészül a közúti aluljáró építése és a gyalogos aluljáró felújítása

Jól halad a Sztaroveszky (Magheru) sugárút alatt a Széchenyi (Traian) teret és a Strand sétányt összekötő közúti aluljáró építése, és a szomszédságában lévő Baross (ma Dacia) híd hatsávosra szélesítése. Nagyvárad legismertebb városfejlesztési beruházása mellett a gyalogos aluljáró felújítása is elkezdődött.

Nagyvárad legzsúfoltabb sugárútján, a Sztaroveszky (Magheru) lelassult a forgalom, ezért a közúti aluljáró építésén és a híd kiszélesítésén dolgozó munkások lényegesen gyorsabban haladnak a kivitelezéssel, várhatóan határidő előtt használatba is adják a beruházást.

A nagyváradi helyi tanács hétfői ülésén úgy döntött, hogy az új létesítmények mellett a régebben épült gyalogos aluljárót felújítják, jóváhagyta a terveket és a kivitelezésre szánt mintegy 600 ezer lejt.

A projekt szerint az új napellenzők vékony fekete fém profilokból készülnek, amelyeket gyémánt típusú, laminált és biztonsági üveggel fednek majd be. A függőleges helyzetben rögzített üveglapokat szilikon géllel vonják be. A jelenlegi fa lépcsőkorlátokat rozsdamentes anyagból cserélik ki, és az alsó részbe egy led-szalagot szerelnek, amely a korlátok megvilágítását szolgálja.

Florin Birta polgármester-helyettes szerint az egész átjárót felújítják, a régi burkolatokat eltávolítják, a járófelületet vízszigeteléssel látják el, és újra burkolják, a falakat újra vakolják és -festik. A felújított átjárót az új közúti aluljáróval együtt adják majd át.

A közúti aluljáró építése túljutott a nehezén, az alagutat betongerendákkal borították, következik az a betonozás, a vízszigetelése és az aszfaltozás.  A mintegy, 3,1 millió euró értékű beruházás eredményeként megépülő illetve megújuló aluljárókat várhatóan június végén helyezik üzembe.