A láthatatlanná tevő maszk 146 mesét tartalmaz. Olyan alkotásokat olvashatunk benne, melyeket kis- és nagydiákok írtak a koronavírus megjelenése utáni életről. A nagyváradi könyvbemutatón az érdeklődők találkozhattak a kötet megálmodójával és szerkesztőjével, Köllő Zsófiával, illetve azokkal a nagyváradi és környékbeli diákokkal, akiknek meséit olvashatjuk a kötet lapjain.
A láthatatlanná tevő maszk című kötet, a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége által szervezett Kárpát-medencei meseíró pályázat válogatott meséiből született.
A pályázat kiírásakor az ötletgazdák a mesepszichológia eredményeire támaszkodtak, amelyek szerint a gyermekeknek (és a felnőtteknek is) segítenek a mesék a váratlan helyzetekkel való megküzdésben, valamint az életstratégiák kialakításában.
Innen jött az ötlet: fogalmazzák meg a gyerekek mese formájában, hogy mit éltek meg, ezzel könnyítve az új iskolai és életviteli szabályok feldolgozását.
A mesék Erdélyből, Szlovákiából és Vajdaságból érkeztek. A különböző negatív érzelmek, félelmek kiírása mellett, pedagógusok visszajelzései alapján a pályázat hozzájárult a gyermekek körében a maszkviselés elfogadásához is.
A mesék szövegét Zsigmond Emese, a Napsugár és Szivárvány lapokban jól ismert igényességgel és szeretettel gondozta. A könyvet Bak Sára csodaszép illusztrációi gazdagítják. A kötet az Ábel Kiadó gondozásában jelent meg. A könyv meséinek ifjú szerzőinek névsorát
ITT találhatják.
A nagyváradi könyvbemutatót, melynek szervezője az RMPSZ Partiumi Oktatási és Módszertani Központja volt, helyszíne pedig az Ady Endre Emlékmúzeum, Farkas László örökítette meg.