A MODEM-ben az elkövetkező napokban elbúcsúznak egy kiállítástól és megnyitnak egy másikat. A ,,Latrokként tér és idő keresztjére verve?? című nagyszabású kiállítás finisszázsán komolyzenei koncerttel és kurátori tárlatvezetéssel várják a vendégeket. A MODEM 2019-ben indított kísérleti művészetpedagógiai projektje idén októberben a végéhez ér. Ennek záróakkordjaként október 23. és február 12. között látható az a tárlat, amelyen a rendszerváltás óta eltelt bő 30 év magyar kortárs művészeti világát mutatja meg különleges módon.
Latrokként tér és idő keresztjére verve – finisszázs
A MODEM nagyszabású kiállításának finisszázsán komolyzenei koncerttel és kurátori tárlatvezetéssel várja vendégeit.
Búcsúzzunk együtt a ,,Latrokként tér és idő keresztjére verve?? kiállítástól október 15-én!
Program:
16:00 Arco Nobile vonósnégyes koncertje: válogatás Bartók, Kodály, Sugár, Weiner, Massenet, Eric Satie, R.V. Williams műveiből
A koncertet követően Nagy T. Katalin művészettörténész tart kurátori tárlatvezetést.
A kiállításról:
2021-ben megjelent a debreceni Antal-Lusztig-gyűjteményt bemutató, öt kötetre tervezett sorozat harmadik darabja, mely a XX. századi magyar művészet öt jelentős mesterének ? Tóth Menyhért, Vilt Tibor, Schaár Erzsébet, Ország Lili és Kondor Béla ? alkotásait mutatja be.
Az elmúlt ötven évben e három festőtől és két szobrásztól jelentős munkák kerültek a kollekcióba. A gyűjteményi kötet az öt művész több mint ötszáz munkáját mutatja be. A kiállításon ebből több mint száz mű látható.
A tárlat egyik különleges része egy ?sosemvolt? műterem, melyben Vilt Tibor vázlatai, Schaár Erzsébet maszkjai és szobortervei lesznek bemutatva. Antal Péter műgyűjtőnek hála, nemcsak a bronzszobrok, hanem a gipsz- és hungarocell-vázlatok is a kollekció féltett kincseivé váltak.
30+ Kísérleti művészetpedagógiai projekt
Három évtized magyar képzőművészete középiskolások szemén keresztül
A MODEM 2019-ben indított kísérleti művészetpedagógiai projektje idén októberben a végéhez ér. Ennek záróakkordjaként október 23. és február 12. között látható az a tárlat, amelyen a rendszerváltás óta eltelt bő 30 év magyar kortárs művészeti világát mutatják be különleges módon.
A 2019-ben indított projekt célja az volt, hogy elsősorban középiskolásokat ismertesse meg az elmúlt három évtized magyar képzőművészetével. A kurátorok az 1989 és 2020 közötti időszak minden évéből kiválasztottak egy-egy hazai művésztől egy-egy műalkotást, melyekről a korszakkal foglalkozó művészettörténészek és elméleti szakemberek ? egy múzeumpedagógusokkal és középiskolai tanárokkal közösen kialakított szempontrendszer figyelembevételével ? átfogó elemzéseket írtak. A műveket a MODEM egy-két hónapra kiállította ? minden tárlathoz a szövegekre épülő múzeumpedagógiai gyakorlatok tartoztak.
A koronavírus miatt 2020 tavaszától online foglalkozások is kezdődtek, s ezzel a projekt megnyílt az ország más területein élő középiskolások, egyetemisták, sőt felnőttek előtt is. 2020 decemberében az online foglalkozásokkal a MODEM elnyerte a Ludwig Múzeum Arttransfer díját.
A projekt 2022. októberében egy összefoglaló kiállítással zárul, az ehhez készülő kiadvány az elemzéseket, valamint a művekhez készült feladatokat is magába foglalja.
Kurátorok: Don Tamás, Mélyi József, Szabics Ágnes
Kiállító művészek:
Albert Ádám, Antal Balázs & Hatházi László és Fodor Zoltán, Benczúr Emese, Birkás Ákos, Borsos Lőrinc, Bukta Imre, Chilf Mária, Csákány István, Csörgő Attila, Eperjesi Ágnes, Esterházy Marcell, Fabricius Anna, Fátyol Viola, Gerhes Gábor, Gémes Péter, Gőbölyös Luca, Imre Mariann, Jovánovics György, Kicsiny Balázs, KissPál Szabolcs, Kis Varsó, Kocsi Olga, Lakner Antal, Nemes Csaba, Németh Hajnal, Németh Ilona, Pauer Gyula, Société Réaliste, Szabó Dezső, Szilágyi Lenke, Trapp Dominika, Várnai Gyula
Megnyitó
Program:
14:00 Csoportos kísérleti foglalkozások gyerekeknek és felnőtteknek Szabics Ágnessel és Don Tamással
17:00 Kiállításmegnyitó és kurátori tárlatvezetés
A megnyitó előtt a kiállítás kurátorai tartanak ingyenes csoportos foglalkozásokat kicsiknek és nagyoknak.
További részletek: modemart.hu
Online jegyvásárlás a modemart.jegy.hu oldalon.
Kiemelt kép: Gerhes Gábor: Az elvégzendő feladatok előtt álló elvégzett feladat – 2006