Ingyen letölthető az összes Szabó Magda-könyv – Virtuális sétát tehetünk az Annyi titkom maradt … kiállításban

Két évtizeddel évtizeddel ezelőtt hozták létre az azóta a Petőfi Irodalmi Múzeumhoz tartozó Digitális Irodalmi Akadémiát (DIA), melynek alapító tagjai között ott volt Szabó Magda is. Így mi sem természetesebb, minthogy az írónői művei felkerültek az ingyen olvasható e-könyvek gyűjteményébe. A PIM ezen túl most virtuálisan elérhetővé tette Szabó magda-kiállítását is.

A DIA-ban elhelyezett műveket két módon lehet olvasni. Egyrészt a címekre kattintva böngészőből, akár számítógépen, akár telefonon. Másrészt akinek androidos készüléke van, annak érdemes letöltenie a Google Play áruházból ingyenesen telepíthető DIA Olvasó nevű alkalmazást. Azzal ugyanis a Digitális Irodalmi Akadémia szerzőinek művei mobileszközre optimalizálva olvashatók, ráadásul az alkalmazás lehetőséget kínál az offline használtra is, így a kikölcsönzött művek 14 napig tárolódnak a készüléken. (A kéthetes időszak természetesen bárhányszor újraindítható.) A könyvek emellett egy kis trükközéssel Kindle-n is kényelmesen olvashatók.

Szabó Magda összes ingyenesen letölthető/olvasható művét itt találja ? 375 hosszabb-rövidebb írásról van szó. Ha a teljes kötetekre kíváncsi, azokat kezdené el olvasni, akkor ide kattintson a 37 ingyen letölthető könyvért. Az írónő 107 versét innen szerezheti be magának olvasáshoz. Szabó Magda gyerekeknek és fiataloknak szánt műveit pedig itt találja.

Virtuális Szabó Magda kiállítás

Annyi titkom maradt …

http://szabomagda.pim.hu

1917. október 5-én született Szabó Magda. Születésének 100. évfordulója alkalmából 2017-ben a Petőfi Irodalmi Múzeum nagyszabású kiállítást rendezett. A tárlat kiindulópontja az írónő vallomása, miszerint ?[?] ami velem és köröttem valaha megesett, és amit én annak a nyersanyagából alkottam, aligha különíthető el. Ha meghalok, magammal viszem minden titkomat, s nem lesz irodalomtörténész, aki meg tudja fejteni, mikor ki voltam, melyik figurám, vagy mi volt valóban igaz ebben vagy abban az ábrázolásban. A tükör, amelyet a világ felé fordítottam, halálommal széttörik, cserepei nyilván összeilleszthetők és beszoríthatók lesznek valami keretbe, és mégsem azt mutatják majd, ami voltam, vagy amit teremtettem.? (Szabó Magda: Mézescsók Cerberusnak, 168.). Látogatóink számára e titkokba nyújtunk betekintést, a tükröt, mint szimbólumot több ízben is felhasználva.