Debrecen és Nagyvárad önkormányzata kölcsönösen népszerűsítené a két város eseményeit, turisztikai ajánlatait

Széles Diana alpolgármester vezetésével Nagyváradon tárgyalt Debrecen város önkormányzatának küldöttsége. A nagyváradi városházán Florin Birta polgármester és a Visit Oradea vezérigazgatója, Alexandru Chira fogadta a debreceni vendégeket.  A találkozón a két város együttműködésének fejlesztéséről,  turisztikai ajánlatainak kölcsönös népszerűsítéséről tárgyaltak.

?Miután a debreceni delegáció meglátogatta a nagyváradi várat és a város turisztikai nevezetességeit, a városházán ültek tárgyalóasztalhoz a házigazdákkal.

A tárgyalások során Széles Diána, Debrecen alpolgármestere felvetette, hogy a két város közötti autóbuszvonal létesítése hozzájárulna a turizmus fellendítéséhez. Vállalta a nagyváradi események népszerűsítését, többek között a szállásadók körében.

Florin Birta polgármester hangsúlyozta, hogy az együttműködés kedvező lenne mindkét város számára, főleg, hogy a nagyváradi városháza kiemelt hangsúlyt fektet a turizmus népszerűsítésére és a turisták városukba vonzására. ?Szívesen fogadunk minden támogatást ezzel kapcsolatban?, és mi is így támogatjuk a kezdeményezéseket?.

 A Visit Oradea vezérigazgatója, Alexandru Chira szerint is a két város közötti partnerség csak előnyökkel járhat. ?Érdekeltek vagyunk abban, hogy párhuzamosan népszerűsítsük a két városban zajló eseményeket, mi és a Debreceniek. Nagyvárad a legnagyobb város Debrecen közelében és fordítva. Ugyanazok a forráspiacaink vannak, ahonnan a turisták érkeznek, nevezetesen Ausztria, Lengyelország, Németország és különösen Izrael. A debreceniek számára kialakított városnéző csomagok összeállítására is gondolhatunk. Összeállítjuk azon rendezvények listáját is, amelyeket kölcsönösen népszerűsítünk. A következő napokban megküldjük a nagyváradi karácsonyi vásárra tervezett eseményeket, hogy a magyar közvéleményt is tájékoztassuk? ? mondta.

Zatykó Gyula, Nagyvárad polgármesterének tanácsosa is részt vett a tárgyalásokon, a Denagy.hu megkeresésére összefoglalta a tárgyalások jelentőségét.

? Szakmai jellegű találkozó volt, amely a két város turisztikai szervezete: a Visit Debrecen és a Visit Oradea együttműködését készítette elő. Konkrét elképzelések merültek fel, mint például a buszjárat beindítása, a turisztikai csomagok összeállítása és kölcsönös értékesítése, a vallási- és kulturális turizmus felélesztése. Úgy gondolom, hogy mindkét fél részéről megvan az akarat a szorosabb együttműködésre, de nem elég a szándék, remélem a közös munka is elkezdődik a két szakmai szervezet között.