Megújul és sok új élményelemmel gazdagodik a csaknem 20 éves debreceni nagyerdei Aquaticum mediterrán élményfürdő. Papp László polgármester, a most lezárult tervpályázat eredményét bemutató sajtótájékoztatón elmondta: a 2003-ban átadott élményfürdőt a Kisfaludy turisztikai program keretében újítják fel, három új medencét és két új csúszdát is kialakítanak az óriáskupolában.
A beruházás keretében megújul az 1932-ben, Borsos József tervei alapján elkészült legendás fedett uszoda is, ahol debreceniek generációi tanultak meg úszni, a kádas fürdő épületében pedig török fürdőt alakítanak ki – ismertette a polgármester.
Papp László hozzátette: a kivitelezés 2022-ben indul, és reményei szerint a beruházás 2024-re készül el.
Kósa Lajos országgyűlési képviselő, aki az élményfürdő átadásakor Debrecen polgármestere volt, azt mondta, felső középkategóriás, minőségi szolgáltatásokat nyújtó fürdőt terveztek, amely az elmúlt csaknem húsz évben a családok kedvelt találkozóhelye volt.
A mostani átalakítással is az a céljuk, hogy a gyermekes családoknak biztosítsanak elsősorban minőségi élményeket, és a mediterrán élményfürdőt a turisták mellett 60-70 százalékban helyiek látogassák.
Barcsa Lajos alpolgármester, a bírálóbizottság elnöke elmondta: a tervpályázaton három pályázó közül a Bord Építész Studió lett az első, a pályázati díj 5,7 millió forint volt.
Debrecen alpolgármestere a bírálóbizottság elnökeként vett részt a beérkezett tervek értékelésében. Hozzátette: a fedett élményfürdő népszerű, hiszen 2019-ben 279 ezer látogatót vonzott, de az elmúlt években szinte a teljes környezete megújult, így szükségessé vált a korszerűsítése.
Bordás Péter, a a Bord Építész Stúdió alapító-tulajdonosa a tervek bemutatásakor elmondta: az élményfürdő hullámmedencéjének helyén egy földszint alatti teret álmodtak meg, az ott kialakított új medencébe két új csúszda érkezhet meg. Az ún. pinceszint másik előnye, hogy átjárást lehet biztosítani az uszodába. A két épület között vizes kapcsolatot is kialakítottak a terveken: egy újonnan épülő közös medence kötheti össze a jelenleg különálló uszodát és élményfürdőt. A régi fedett uszoda felújításával kapcsolatban a tervező úgy fogalmazott: az volt a cél, hogy ne változtassák meg a jellegzetes színű és formájú boltozatot.
?Olyan építészeti trükköt alkalmaztunk, hogy az épület fenti ívességét a medencébe letükröztük, és egy érdekes, vízzel félig megtöltött buborékot kaptunk? ? mondta Bordás Péter.