Közbeszerzési pályázaton keresik a kivitelezőt a nagyváradi Kálvária-domb rehabilitációjának munkálataira. A kivitelezőnek nyolc hónap alatt kellene rendbe tennie a földcsuszamlás után tönkrement zöldövezetet és a beépített infrastruktúrát, utcabútorokat. Amennyiben akad rá vállalkozó, végre eltűnhet a városból a fejetlenül tervezett, szakértelem nélkül végzett beruházások szimbóluma.
A váradiak és a turisták egyaránt kedvelt helye a kiadós sétával elérhető Kálvária-domb, a város körpanorámája tárulkozik onnan a bámészkodók elé. Valamikor kápolna állt a dombtetőn, ahová a Barátok templomától indult a ?keresztút?.
A kommunizmus egy gomba alakúra épített étteremre cserélte a kápolnát, szocreál parkon vitt oda a lekövezett kacskaringós sétány. Innen kapta a ma használt Gomba nevet. Aztán ebek harmincadjára jutott. 2015-ben úgy tűnt, hogy jobb idők köszöntenek a Gombára, hiszen egymillió eurós európai finanszírozással elkészült az elhanyagolt domboldal rendezése, korszerű parkosítása, beépítése. De mire a város birtokába vette volna, 2016 novemberében egy földcsuszamlással együtt az új remény is odaveszett, a zöldövezet helyén keletkezett árkok, a sétányokon egymásra torlódott burkolatok, a megroppant épület csata utáni tájképet mutatott. 5300 négyzetméteren minden tönkrement: a telepített növényzet, az útburkolatok, az amfiteátrum, a kilátók, és a turisztikai tájékoztató központ épülete is veszélybe került.
Azóta tartott a huzavona, a felelősök keresése, a szakértők vizsgálata, a megoldás keresése, közben egyre nőtt a keserűség, a Kálvária-domb a fejetlenül tervezett, szakértelem nélkül végzett beruházások szimbóluma lett Nagyváradon.
A városháza által most kiírt közbeszerzési pályázat március 27-i határidővel várja az ajánlatokat. A kivitelezőnek nyolc hónap és majd két millió lej áll rendelkezésére, hogy a domboldal stabilizálása után visszaállítsa a földcsuszamlás előtti állapotokat. Ha jól megy minden, év vége előtt újra birtokba vehetik a váradiak a dombtetőn kialakított teret, ahol pezsgősüveggel a hónuk alatt, szilveszter éjjelén is sokan összegyűlnek, hogy onnan tekintsék meg a tűzijátékot, és boldog újesztendőt kívánjanak egymásnak. A debreceniek pedig, ha jövőre Nagyváradon járnak, kezdjék onnan a városnézést.