Komolay Szabolcs, Debrecen kulturális alpolgármestere, Tóth András, kurátor és Szilágyi Imre grafikusművész is elkísérte Nagyváradra a 27. Debreceni Tavaszi Tárlat díjazottjainak kiállítását. A tárlatot a Festum Varadinum keretében nyitották meg a Körösvidéki Múzeumban.
Mint arról már beszámoltunk, januárban nyílt meg, és márciusig volt látogatható a Kölcsey Központban, most pedig a Körösvidéki Múzeumban, a nagyváradiaknak mutatkozik be a 2018-as Debreceni Tavaszi Tárlat díjazottjainak kiállítása.
A 10 kiállító művész: Szilágyi Imre, Lente István, Imreh Sándor, Gál András, Doró Zsolt, Szepessy Béla, Kustár Gábor, Velényi Rudolf, Illés Gábor, Subicz István.
A Debreceni Tavaszi Tárlat a képzőművészetet hivatásszerűen művelő alkotók fóruma, így alapvetően meghívásos: a hajdú-bihari, debreceni műteremmel rendelkező, vagy elszármazott alkotók műveit mutatja be. Az alkotók ezzel a közös tárlattal lehetőséget kínálnak arra, hogy a közönség művészeti tevékenységüket árnyaltabban is megismerhesse.
A nagyváradi tárlatnyitón házigazdaként jelen volt Aurel Chiriac, a Körösvidéki Múzeum igazgatója, Pásztor Sándor, a Bihar Megyei Tanács elnöke, Böcskei László, római katolikus megyéspüspök, de megjelentek a váradi kulturális élet olyan jeles képviselői is, mint: Imre Zoltán, Nagyvárad városi múzeumainak, kultúráért felelős fő-igazgatóhelyettese, Corina Andor, a Nagyváradi Egyetem Művészeti Karának dékánja, Vioara Bara, a Nagyváradi Képzőművészek Szövetségének elnöke.
Aurel Chiriak köszöntőjében örömmel fogadta, hogy a megyei múzeum újra feleleveníti kapcsolatait Debrecennel. Emlékeztetett rá, hogy két éve a váradi székhelyű intézmény már otthont adott a Déri Múzeum egyik kiállításának. Mint mondta, a Déri Múzeummal már a kilencvenes évek óta kiváló az együttműködésük, akárcsak a Kölcsey Központtal.
Pásztor Sándor arról beszélt, hogy a két város elkezdte az együttműködési megállapodások megkötését, ezeknek részese a Körösvidéki Múzeum is, ennek köszönhetően pedig számos további közös esemény részesei lehetünk majd.
Komolay Szabolcs, Debrecen alpolgármestere azt mondta, a városi és megyei szintű együttműködés a garancia arra, hogy intézményeink mind gazdaságilag, mind a kultúra területén együtt dolgoznak. Mint mondta, az intézmények közötti együttműködést bizonyítja, hogy kilenc ilyen aláírt megállapodás jött létre eddig.
Böcskei László megyés püspök arra emlékeztetett, nem csak városi vagy megyei szinten, de az egész Partiumra vonatkozóan is közös értékekről beszélhetünk. Egykor például Debrecen a mi római katolikus püspökségünkhöz tartozott, szellemi és kulturális életünk része volt.
A kiállítás, mely a Bihar Megyei Tanács, a Körösvidéki Múzeum, a debreceni Kölcsey Központ és a Főnix Rendezvényszervező közös szervezésében valósult meg, június 3-ig látogatható.
Fotók: Ovi Pascu