Ajánló
Az 1948 és 1990-es évek közé eső évtizedek játékaiból nyílik kiállítás Debrecenben Az 1948 és 1990-es évek közé eső évtizedek játékaiból nyílik kiállítás Debrecenben
 ?A játék régebbi, mint a kultúra?  címmel, Bíró Zsolt és Szabó Kornél játékgyűjteményéből készült kiállítás nyílik a debreceni Vojtina Bábszínházban. A közel hat évtized játékkultúráját felmutató kiállítás legizgalmasabb nézőpontja, felgyorsuló világunk technikai változásai mellett, az anyag és a forma játékosságának nagyszerűsége.
Ajánló
Akiknek szívesen tapsolunk - Újraindul a népszerű beszélgetéssorozat Akiknek szívesen tapsolunk - Újraindul a népszerű beszélgetéssorozat
Kék hírek
Sikeres volt a hajdú-bihari és a bihari rendőrök közös baleset-megelőzési Ébresztő akciója Sikeres volt a hajdú-bihari és a bihari rendőrök közös baleset-megelőzési Ébresztő akciója
A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság és a Bihar Megyei Rendőr-felügyelőség együttműködési megállapodása alapján a  magyar és román rendőrök a téli ünnepek alatt  ? 2018. november 30.-2019. január 12. között - Ébresztő akciót szerveztek.  A két ország rendőreinek közös baleset-megelőzési akciója sikeres volt, hiszen ez idő alatt egyik megyében sem történt úgynevezett elalvásos baleset.
Ajánló
Bihari és Hajdú Bihari civil szervezetek kultúra napi rendezvénye Nagyváradon Bihari és Hajdú Bihari civil szervezetek kultúra napi rendezvénye Nagyváradon
A Magyar Polgári Egyesület és a Bihar Megyei és Nagyváradi Civil Szervezetek Szövetsége, együttműködésben az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület Partiumi Alelnökségével, a berettyóújfalui Bihari Népfőiskolával, a Biharország Civil Társulással, a debreceni Megyei Népfőiskolai Egyesülettel és a Sapientia Varadiensis Alapítvánnyal, január 23-án Nagyváradon, a Lorántffy Zsuzsanna Református Egyházi Központ Múzeumtermében tartja meg a magyar kultúra ünnepét. Az ünnepség keretében bemutatják a tavaly megjelent, és a magyar országházban bemutatott Szacsvay Imre ? Az 1848?1849. évi Országgyűlés mártírjai című kötetet is.
Kultúra
Együttműködési megállapodást írt alá a debreceni Déri Múzeum és a Nagyváradi Várostörténeti Múzeum Együttműködési megállapodást írt alá a debreceni Déri Múzeum és a Nagyváradi Várostörténeti Múzeum
A magyar kultúra napja előtt egy nappal, hétfőn délben, bensőséges, de ünnepélyes keretek között együttműködési keretszerződést írt alá Debrecenben dr. Angi János, a debreceni Déri Múzeum igazgatója és Angela Lupşea, a Nagyváradi Várostörténeti Múzeum - Kulturális Komplexum főigazgatója. A két intézményvezető ezzel a szerződéssel erősíti meg szándékát, hogy a jövőben még szorosabbra vonják a két múzeum közötti kapcsolatokat. A szándékot hamarosan tett is követi: a Déri Múzeum Párhuzamosok találkozása címet viselő kiállítása - mely két erdélyi gyűjtő kerámiáit mutatja be -, néhány hét múlva Nagyváradra költözhet.