2026. július 23.

A Deufol a jövőben Debrecenből nyújtja szolgáltatásait a magyar és a román piac számára

A Deufol a jövőben Debrecenből nyújtja szolgáltatásait a magyar és a román piac számára

Újabb német vállalat, a DEUFOL épít csomagolóipari és logisztikai üzemet Debrecenben. A vállalat 120 új munkahelyet teremt a déli gazdasági övezetben.

A Deufol, a csomagolóipar és a kapcsolódó szolgáltatások globális piacvezetője Debrecenben közvetlenül egy jelentős ügyfél gyártási területe mellett építi fel Európa egyik legmodernebb csomagoló- és logisztikai üzemét, és a jövőben Debrecenből nyújtja szolgáltatásait a magyar és a román piac számára. Az épület tervezése már előrehaladott stádiumban van, az építkezés megkezdésére már a nyáron sor kerülhet.

A 15 hektáros területen a csomagoló- és raktárhelyiségek mellett a Deufol nagyméretű szabad teret is kialakít a csomagolt áruk hatékony logisztikai elhelyezésére. Emellett további épületbővítések is a terveik között szerepel annak érdekében, hogy rugalmasan tudjanak reagálni a jövőbeni igényekre.

A befektetést 2019. július 4-én, Budapesten jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Barcsa Lajos, Debrecen alpolgármestere, valamint Jürgen Hillen és Jürgen Schmid, a Deufol SE ügyvezető igazgatói és a magyarországi Deufol-társaságok ügyvezetői. Az eseményen elhangzott: a Deufol 7 milliárd forintos befektetéssel épít gyárat, amelyben 120 új munkahelyet teremt.

2014-ben azzal a céllal vettük át a város irányítását, hogy megerősítsük gazdaságát. Ez a törekvésünk eredményes volt, mert ezzel a befektetéssel együtt az elmúlt öt évben csaknem 590 milliárd forint működő tőke érkezett Debrecenbe 6200 új munkahelyet teremtve. Ezt a feladatunkat szeretnénk a jövőben is folytatni: stabilitást, biztonságot és fejlődést teremtve erős Debrecent akarunk építeni közösen a debreceniekkel ? mondta a bejelentésen Barcsa Lajos alpolgármester.

A Deufol debreceni gyárának elkészülte 2020-ra várható. Ezzel a Deufol közvetlenül az ügyfelek közelében bővíti szolgáltatásspektrumát az európai országokat célzó informatikai alapú ipari szolgáltatások terén, és több mint száz új munkahelyet teremt.

A déli gazdasági övezetben a KRONES AG, a Continental és az ITK Holding után a negyedik cég építi fel üzemét.

http://denagy.test/
Kapcsolódó hírek a kategóriában
Campus Fesztivál Debrecenben: ezt érdemes tudniuk a nagyváradi látogatóknak
Jul 22, 2026
A színpad nyáron sem pihen – Debrecenben fesztiválozik, Nagyváradon Móricz klasszikusára készül a társulat
Jul 21, 2026
A kultúra emberekről, közösségekről, kapcsolatokról is szól – ezért kutatja a Debrecen–Nagyvárad kulturális hidakat Bacsa-Papp Zsuzsanna
Jul 19, 2026
Nagyváradról érkezik a DVSE új centere
Jul 17, 2026
Nyári sétálóutcává alakul Debrecen belvárosának egy része – programokkal és teraszokkal várják a látogatókat
Jul 15, 2026
Segítsünk együtt feltérképezni Debrecen és Nagyvárad kulturális kapcsolatait
Jul 15, 2026