Ajánló
Egy hónap múlva kezdetét veszi a Nagyerdei Szabadtéri Játékok Egy hónap múlva kezdetét veszi a Nagyerdei Szabadtéri Játékok
A Nagyerdei Szabadtéri Játékok június 8-a és augusztus 23-a között sikeres színházi produkciókkal, országosan ismert színészekkel és zenészekkel szórakoztatja a debreceni közönséget.
Közélet
A 10. Szent László Napokon is ott lesz Debrecen A 10. Szent László Napokon is ott lesz Debrecen
Tizedik alkalommal ? idén június 20?26. között ? szervezik meg a nagyváradi Szent László Napokat, a térség egyik legnagyobb kulturális fesztiválját. A programsorozat szervezői május 9-én, hétfőn a nagyváradi vár griffes termében megtartott sajtótájékoztatójukon jelentették be a fesztivált, és annak több kiemelkedő programpontját, köztük azokat, melyekkel a testvérváros, Debrecen képviselteti magát az eseményen. 
Kultúra
Égig ért az ének a debreceni Partium Házban Égig ért az ének a debreceni Partium Házban
Mint tudjuk, az emberiség két nagy csoportra osztható: vannak váradiak és nem váradiak. De előbbiek szerint ők vannak többen. Nos, a Partium Ház két legújabb programja, mely a váradi embereket, a váradi szellemiséget idézte meg az irodalom és a zene segítségével, nem csak a rövidebb-hosszabb ideje Debrecenben és Hajdú-Bihar megye más településein élő nagyváradiakat, de a testvérváros iránt nyitott, tőzsgyökeres cívisvárosiakat is vonzotta. 
Kultúra
Debrecen és Nagyvárad is részt vesz a Színházi Olimpián Debrecen és Nagyvárad is részt vesz a Színházi Olimpián
Gemza Péter, a debreceni Csokonai Színház igazgatója kitért arra, hogy tervezik külföldi, határon túli előadások meghívását, egy országos színházi találkozó megszervezését, valamint egy nemzetközi amatőr színházi fesztivál lebonyolítását. Nyakó Béla, a Szabadtéri Színházak Szövetségének alelnöke marosvásárhelyi, beregszászi, szabadkai, szatmárnémeti és nagyváradi előadások meghívását emelte ki.
A nap képe
Békekoncert Debrecenben az ukrajnai áldozatok megsegítésére Békekoncert Debrecenben az ukrajnai áldozatok megsegítésére
A Kodály Kórus és a Kodály Filharmonikusok az adománygyűjtéssel egybekötött békekoncerten a debreceni Református Nagytemplomban 2022. május 6-án. A Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány, a Debreceni Egyetem, a helyi önkormányzat és a történelmi egyházak által közösen szervezett segélykoncertet az ukrajnai áldozatok megsegítésére rendezték meg. MTI/Czeglédi Zsolt