Közélet
Orbán Viktor három napra a debreceni laktanyába tette át a székhelyét Orbán Viktor három napra a debreceni laktanyába tette át a székhelyét
A következő három napban megszervezzük a jövő hét védekezését azért, hogy továbbra is képesek legyünk minden bajbajutottnak segítséget nyújtani - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán délután útban a debreceni laktanya felé. A kormányfő a Facebook oldalára feltöltött videóban azt mondta, a következő három napban ott fognak dolgozni.
Közélet
Új parancsnok állt az MH 5. Bocskai István Lövészdandár élére Új parancsnok állt az MH 5. Bocskai István Lövészdandár élére
Ünnepélyes keretek között vette át a Bocskai-dandár vezetését és csapatzászlaját Farkas Sándor alezredes, az alakulat új parancsnoka elődjétől, Szloszjár Balázs dandártábornoktól a debreceni Kossuth Laktanyában.
Közélet
Debreceniek és nagyváradiak közös sajtófotó kiállításával ünnepeltek a Partium Házban Debreceniek és nagyváradiak közös sajtófotó kiállításával ünnepeltek a Partium Házban
Az immár hetedik alkalommal megszervezésre kerülő közös kiállítás debreceni megnyitóját azért időzítették erre a napra, mert az elkövetkezendő években március 15-ét a debreceni és nagyváradi sajtó közös ünnepévé is kívánják tenni. 
Közélet
Adj képet kritikádnak, és mi utcára visszük! Publicritic, Nagyvárad, 2022. Adj képet kritikádnak, és mi utcára visszük! Publicritic, Nagyvárad, 2022.
A Partiumi Keresztény Egyetem Művészeti Tanszéke a Szent László Napok nagyváradi kulturális fesztivállal partnerségben idén is meghirdeti Publicritic elnevezésű kritikai pályázatát. A téma ezúttal: perifériák.
Közélet
Így ünnepeltük március 15-ét Így ünnepeltük március 15-ét
Koszorúzások, ünnepélyes masírozás, fáklyás- és zászlós felvonulás, ének, zene és tánc ? így ünnepelte Debrecen és Nagyvárad március 15-ét idén.