A nap képe
Hétfőtől újra megnyílik a nagyváradi városháza főbejárata Hétfőtől újra megnyílik a nagyváradi városháza főbejárata
Hétfőtől, március 7-től a nagyváradi városháza megnyitja a nagyközönség előtt a Szent László (Unirii) tér felőli főbejáratot. Így azok a polgárok, akik hivatalos ügyeiket szeretnék intézni a polgármesteri hivatalban, mostantól ? az épület rehabilitációs munkálatainak befejezése után ? ismét használhatják ezt a bejáratot.
Közélet
Forradalmi sütik napjai Nagyváradon: újra a kínálatban a Deák-torta és a Kossuth-kifli. Idei újdonság a Szacsvay-szelet Forradalmi sütik napjai Nagyváradon: újra a kínálatban a Deák-torta és a Kossuth-kifli. Idei újdonság a Szacsvay-szelet
Az Ovisuli Egyesület, az Összefogás Nagyváradért Egyesület, az RMDSZ Bihar megyei Nőszervezete és a Fan Ice cukrászda az idén is alkalomhoz illő sütikkel lepi meg az ünneplő nagyváradiakat (és persze nemcsak őket) március 12. és 16. között. Újra a kínálatban a Deák-torta és a Kossuth-kifli ajándék marcipánkokárdával, az idén először pedig a piros-fehér-zöld nemzeti színű Szacsvay-szeletet is bemutatjuk, amely mellé egy marcipán lúdtollat kapnak ajándékba azok, akik a cukrászdába látogatnak, utalásként arra, hogy Szacsvay Imre mártírjegyzőnek csak ?egy tollvonás volt a bűne?.
Közélet
Bemutatták az 1100 hívő keze munkája nyomán megszületett, váradi kézírásos Bibliát Bemutatták az 1100 hívő keze munkája nyomán megszületett, váradi kézírásos Bibliát
Partium immáron másodjára nagyot alkotott a magyar bibliakiadás történetében. Károli Gáspárunk magyar kultúraformáló, egyházépítő ősfordítása után most 1100 hívő, bibliaolvasó lélek szorgos keze munkája nyomán megszületett a váradi kézírásos Biblia. A 14 kötetet ma mutatták be a nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetemen, ünnepélyesen szolgálati újtára engedve azokat.
A nap képe
Nagy József Barna: Jól halad a gyűjtés Nagyváradon is, jövő héten célba érhetnek az adományok Nagy József Barna: Jól halad a gyűjtés Nagyváradon is, jövő héten célba érhetnek az adományok
Felvettük a kapcsolatot beregszászi illetékesekkel, jövő hét kedden-szerdán a teljes, Erdélyben összegyűlt adományt el is tudjuk vinni Beregszászba. A határon való átjuttatás megszervezésén még dolgozunk, de reményeink szerint minden rendben és sikeresen zajlik majd, adományaink pedig célba érnek ? nyilatkozta a denagyu-hu-nak Nagy József Barna, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács régióelnöke az általuk indított jótékonysági akcióról.
Ajánló
Új bemutatóval és korábban sosem tartott faj képviselőivel gyarapodott a Debreceni Állatkert Pálmaháza Új bemutatóval és korábban sosem tartott faj képviselőivel gyarapodott a Debreceni Állatkert Pálmaháza
A Debreceni Állatkert rendkívüli örömhírrel szolgálhat a Vadvilág Világnapja alkalmából, ugyanis a napokban két új jövevény, egy zöld fapitonpár érkezett a trópusok egzotikus flórájának és faunájának otthont adó Pálmaházba. E korábban sosem tartott faj képviselői már el is foglalták újonnan megépült, természethű bemutatójukat, amely nagyvonalú magánszemélyek támogatásával készült el. A hétéves nőstény és kétéves hím a remények szerint tenyészpárt alkot majd, így szaporítani is sikerül e különleges fajt.