Hasznos hírek

Hasznos
Okostankönyvet adott ki a Debreceni Egyetem Okostankönyvet adott ki a Debreceni Egyetem
Különleges megoldással rukkolt elő a Debreceni Egyetem: Magyarországon elsőként adott ki digitális tartalmakat rejtő nyomtatott tankönyvet. A színes, akár mozgó illusztrációk mobiltelefonnal vagy tablettel hívhatók elő, ami forradalmi módon segíti az anyag megértését, elsajátítását.
Hasznos
A Debreceni Állatkert és Vidámpark nem vár 2021-ig, mától kitiltja az egyszer használatos műanyagokat A Debreceni Állatkert és Vidámpark nem vár 2021-ig, mától kitiltja az egyszer használatos műanyagokat
Mint ismert az Európai Unióban 2021-től megtiltják az olyan eldobható műanyag termékek használatát, amelyek alternatív termékekkel helyettesíthetőek. A Debreceni Állatkert és Vidámparkban azonban már mától alkalmazzák az EU-s szabályokat, és kitiltják az egyszer használatos műanyag- szívószálak, keverőpálcikák, poharak, tányérok, evőeszközök és műanyag zacskók használatát a vendéglátóhelyeikből és így csökkentik a keletkező műanyag hulladékok mennyiségét.
Hasznos
15 ezer név Trianonról: Magyarországra menekültek adatbázisában kutathatjuk múltunkat 15 ezer név Trianonról: Magyarországra menekültek adatbázisában kutathatjuk múltunkat
A Trianon 100 Kutatócsoport, közösen a Noran Libro Kiadóval és Dékány Istvánnal, a Trianoni árvák című könyv szerzőjével kereshető adatbázist készített az 1918 és 1928 között Magyarországra menekültekről.
Hasznos
Új weblapok és egyedülálló egészségügyi mobil applikáció segíti a betegeket Új weblapok és egyedülálló egészségügyi mobil applikáció segíti a betegeket
A Debreceni Egyetemi Klinikai Központ után a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház is az egyetemi arculathoz illeszkedő, betegbarát weboldalt kapott. Az egészségügyi szolgáltatók új honlapjai megkönnyítik a betegek eligazodását. A megújult internetes oldalak mellett immár letölthető mindkét intézmény egészségügyi szolgáltatás-kereső applikációja is. Az offline is működő UD Mediversity segít gyorsan és könnyen eligazodni a Klinikai Központ szolgáltatásai között. Az ingyenes alkalmazás Android és iOS platformokra is letölthető.
Hasznos
Különleges kampányhoz csatlakoztak a debreceniek - visszagyűjtik a régi mobiltelefonokat Különleges kampányhoz csatlakoztak a debreceniek - visszagyűjtik a régi mobiltelefonokat
A Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara csatlakozott a Jane Goodall Intézet, az Afrikáért Alapítvány és a Védegylet Egyesület Passzold vissza tesó! elnevezésű kampányához, melynek célja  a használaton kívülre került, működésképtelen mobiltelefonok visszagyűjtése majd újrahasznosítása, ezáltal környezetünk védelme, a fenntarthatóság szolgálata.