Közélet
Romániában megkezdődött az új tanév Romániában megkezdődött az új tanév
A magyarországi tanévkezdéshez képest egy héttel később, hétfőn Romániában is megkezdődött az iskola. Bihar megyében 90.000 diák kezdi meg az új tanévet. A romániai magyar iskolák országos tanévnyitó ünnepségének Nagyvárad ad otthont, az eseményre e hét végén kerül sor.
Sport
Bravúrponttal kezdtek a debreceni jégkorongosok, a kosarasok tíz ponttal verték a Nagyváradot Bravúrponttal kezdtek a debreceni jégkorongosok, a kosarasok tíz ponttal verték a Nagyváradot
Pontot rabolt a Ferencváros otthonából a DEAC jégkorongcsapata vasárnap este a bajnoki nyitányon. A Fradi csak szétlövésben tudott nyerni. Edzőmeccsen nyertek viszont a kosarasok, 77-67-re megverték a román bajnok Nagyvárad csapatát.
Campus
Elkezdődött a tanév a Debreceni Egyetemen Elkezdődött a tanév a Debreceni Egyetemen
Több mint 30 ezer hallgató, mintegy 9500 elsőéves kezdi meg tanulmányait idén a Debreceni Egyetemen, ahol 116 országból 5500 külföldi diák is tanul. Az intézmény vasárnap a Főnix Csarnokban tartotta tanévnyitó ünnepi szenátusi ülését, ahol esküt tettek az elsőéves hallgatók.
A nap képe
Először állt meg a TIFF-karaván Nagyváradon Először állt meg a TIFF-karaván Nagyváradon
 ?Azért hoztuk el a karavánt Nagyváradra is, mert Kolozsvár mellett a Körös-parti város rendelkezik a legnagyobb erdélyi filmes hagyományokkal. 1905-ben, a Nagyvásártéren már lehetett filmeket nézni itt, 1907-ben nyílt meg az Uránia Filmszínház, 1912-ben az Apolló" ? mondta Tudor Giurgiu, rendező, a TIFF elnöke a fesztivál megnyitóján, a Szent László téren felállított pódiumon, megemlékezve Székely Jenőről, az első nagyváradi mozik tulajdonosáról is. (Farkas László felvétele)
Közélet
Összefogás minden szinten Debrecen és Nagyvárad között Összefogás minden szinten Debrecen és Nagyvárad között
A Denagy.hu kérdéseire Dr. Papp László, Debrecen Megyei Jogú Város polgármestere válaszolt. Az interjúban szó esik Debrecen sikereiről, a BMW debreceni letelepedésének okairól, a város regionális szerepvállalásáról, a Nagyváraddal és a szomszédos Bihar megyével létrejött gazdasági, kulturális, turisztikai együttműködésről, de a magyar-magyar kapcsolatok ideális állapotáról is.