Gazdaság
Debrecen ad otthont az 56. Közgazdász-vándorgyűlésnek Debrecen ad otthont az 56. Közgazdász-vándorgyűlésnek
Matolcsy György jegybankelnök, Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Parragh László MKIK-elnök és Bódis József oktatási államtitkár előadásával vette kezdetét csütörtökön délután Debrecenben az 56. Közgazdász-vándorgyűlés. A közgazdász-vándorgyűlés a magyar közgazdász szakma legnagyobb éves konferenciája, melyen a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT) és annak Ifjúsági Frakciója (RIF) is képviselteti magát.
Közélet
A holokauszt áldozatainak romániai emléknapjára befejeződik a Hinech Neorim ortodox zsinagóga felújítása A holokauszt áldozatainak romániai emléknapjára befejeződik a Hinech Neorim ortodox zsinagóga felújítása
A Nagyváradi Polgármesteri Hivatal tájékoztatása szerint október 5-re teljes egészében megújul a Városháza (Primăriei) utcán álló ?Hinech Neorim? ortodox zsinagóga. Így október 9-én, a Nagyvárad épített örökségének részét képező épületben emlékezhet meg a város a holokauszt áldozatairól.
Közélet
Épülhet a Learning Center - közösségi tér, oktató terem, tanuló box, pihenőkert és imaterem is helyet kap benne Épülhet a Learning Center - közösségi tér, oktató terem, tanuló box, pihenőkert és imaterem is helyet kap benne
Csaknem három milliárd forintból készül el 2019 végére a Debreceni Egyetem modern, többfunkciós tanulóközpontja. Az előkészítő munkálatok már szeptember elején megkezdődtek. Az új, többfunkciós, modern és komfortos tanulóközpontban a hallgatók önállóan, vagy kis csoportokban is készülhetnek, emellett előadások és vizsgák helye is lesz az új épület.
Gazdaság
Augusztusban is nagyot fejlődött a Debrecen Airport utasforgalma Augusztusban is nagyot fejlődött a Debrecen Airport utasforgalma
Idén augusztusban több mint negyvenötezren keresték fel Magyarország második legnagyobb forgalmú repülőterét, felülmúlva ezzel a júliusi rekord forgalmat is. Ebben az évben, augusztus végéig, többen repültek a Debrecen Airportról, mint Debrecen és Hajdúszoboszló teljes lakossága.
Gazdaság
Bihar megyében 28 sertéspestis-gócot regisztráltak eddig Bihar megyében 28 sertéspestis-gócot regisztráltak eddig
 11 megye 190 településén 826 afrikai sertéspestis-gócot regisztráltak - közölte csütörtökön a romániai Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA). 2017. július 31-e óta, amióta fertőzést észlelték Romániában, Szatmár, Bihar és Szilágy megyében a vírus 13 településen jelent meg, Bihar megyében 28 gócot azonosítottak.