Sport
Erste Liga: a DEAC első hazai meccsét szeptember 11-én vívja a Jégcsarnokban Erste Liga: a DEAC első hazai meccsét szeptember 11-én vívja a Jégcsarnokban
Véglegessé vált az Erste Liga 2018-19-es szezonjának versenykiírása és menetrendje is. Az alapszakasz szeptember 9-én, két budapesti mérkőzéssel indul, az egyik találkozón rögtön érdekelt is lesz a DEAC, akit a Ferencváros fogad majd. Két nappal később aztán jönnek az első hazai Erste Liga meccsek: az egyetemi jégkorongcsapat először a Vasast fogadja a Debreceni Jégcsarnokban, majd a Fehérvári Titánokkal játszik. Ezután útra kelnek, és szeptember 21-én a Brassói Corona, majd két napra rá a Csíkszeredai Sportklub együttesével mérkőznek meg.
Szemle
A román média is cikkezik a BMW debreceni beruházásáról A román média is cikkezik a BMW debreceni beruházásáról
Figyelmeztető jel kell legyen a román döntéshozók számára, hogy újabb nagyberuházást vesztett Románia, miután a BMW német járműgyártó úgy döntött, Debrecenben épít gyárat egymilliárd eurós beruházással - írta szerdán a román média.
Hasznos
Az elektronikus pénztárgépek egyéni azonosítószámai a privát virtuális térben is igényelhetők Az elektronikus pénztárgépek egyéni azonosítószámai a privát virtuális térben is igényelhetők
A romániai kereskedelmi egységek a privát virtuális térben is benyújthatják azt a dokumentációt, amellyel egyéni azonosítószámot igényelhetnek az elektronikus pénztárgépeikhez - tájékoztat szerdán az országos adóhatóság (ANAF).
Gazdaság
Bővítették a Nagisz derecskei keltetőüzemét Bővítették a Nagisz derecskei keltetőüzemét
Bővítette derecskei keltetőüzemét a nádudvari központú Nagisz Zrt., a 2,5 milliárd forintos beruházást szerdán adták át a hajdú-bihari településen. A beruházás eredményeként a korábbi 23 millió naposcsibe helyett évente 35-36 milliót keltethetnek, és újabb bővítéssel számuk évi 50 millióra növelhető.
A nap képe
A baby boom folytatódik a Debreceni Állatkertben A baby boom folytatódik a Debreceni Állatkertben
Az apella csuklyásmajom bébi 5 hónap vemhesség után július 17-én született, erős, egészséges és jó étvágyú. A 9 hónapig csimpaszkodó csöppség anyja féltő gondoskodását élvezi, így neme még nem ismert. A 10 fős majom csapat már befogadta és a mai nap megismerkedhetett testvérével, Boborjánnal, a nemrég született kézből nevelt kapucinus majommal. A csuklyás bébi már látható a nagyközönség számára az apella kifutónál.