Kultúra
Már kapható a Várad folyóirat legújabb, 5. száma Már kapható a Várad folyóirat legújabb, 5. száma
Már kapható a Várad folyóirat legújabb, 2018/5. száma. A lapszámot Szűcs László publicisztikája vezeti be Az egynyelvű sátor címmel.
Közélet
Tanévzáró ünnepség volt a ?nagykorúvá vált? Partiumi Keresztény Egyetemen Tanévzáró ünnepség volt a ?nagykorúvá vált? Partiumi Keresztény Egyetemen
A nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem 2017?2018-as tanévének ünnepélyes zárását június 9-én tartották meg. Idén 284, azaz 209 alapképzésben és 75 mesterképzésben részesült hallgató végzett az erdélyi magyarság első, államilag elismert, önálló magyar felsőoktatási intézményében.
Kultúra
Új könyvét dedikálta Debrecen és Nagyvárad irodalomtörténeti kapcsolatainak kiváló ismerője Új könyvét dedikálta Debrecen és Nagyvárad irodalomtörténeti kapcsolatainak kiváló ismerője
Helyi témájú tanulmánykötetét dedikálta Bakó Endre a debreceni Ünnepi Könyvhéten. A Vendégjárás Árkádiában, a 20 századi magyar irodalom és Debrecen címmel, a Déri Múzeum kiadásában megjelent könyv, többek között Ady, Babits, Illyés Gyula, József Attila, Karinthy, Kosztolányi, Móricz, Márai, Móra Ferenc, Németh László, Tamási Áron a cívisvároshoz való kapcsolódásának történetébe avatja be az olvasót. Lakner Lajos, a kötet előszavában ?igazi dokumentum-mentőnek? nevezi a művet, amely ?rég nem lapozott újságok és folyóiratok írásait menti át a jelenünkbe? és választ ad arra a kérdésre, miért oly meghatározó még ma is Debrecenről való gondolkodásunkban Ady Endre és Móricz Zsigmond viszonya a városhoz??
Közélet
Nagyváradi szépségkirálynő a Nemzet Szépe Nagyváradi szépségkirálynő a Nemzet Szépe
Fenesi Krisztina, Nagyvárad Szépe, vasárnap, a gödöllői királyi kastélyban elnyerte a Nemzet Szépe címet, és ezzel együtt a jogot ahhoz, hogy jövőre Magyarországot képviselje Balin, a Miss Nation World világversenyen. A 21 éves, frissen koronázott szépségkirálynővel Nagyváradon beszélgettünk győzelméről, életéről, és jövőbeli terveiről.
Kultúra
Szabadtéri minikoncerttel búcsúztatta az évadot a debreceni Kodály Filharmónia Szabadtéri minikoncerttel búcsúztatta az évadot a debreceni Kodály Filharmónia
A hagyományokhoz hűen, a varázslatos hangulatú Hal Közben tartotta meg zenés évadzáró ünnepségét a Kodály Filharmónia. Az eseményen Papp László mondott köszönetet a művészeknek egész éves munkájukért, majd Somogyi-Tóth Dániel igazgató, művészeti vezető értékelte az elmúlt szezont. A társulat vezetője a 2017/18-as évad legszebb pillanatai között a Nagyváradon adott koncertet is megemlítette.