Kultúra
A szecesszió világnapját ünnepeljük Nagyváradon is A szecesszió világnapját ünnepeljük Nagyváradon is
Nagyvárad a projektgazdája A szecessziós örökség védelme és népszerűsítése a Duna-menti régióban elnevezésű projektnek. A projekt során kiemelt figyelemben részesül a magyar kezdeményezésű szecesszió világnapja is, melyet június 9-én és 10-én Nagyváradon is megtartanak.  A Duna Transznacionális Együttműködési program által támogatott kétnapos rendezvényen magyar és román nyelvű vezetett városi sétákkal, kiállítással, koncerttel és fényvetítéssel várják a hazai és külföldi érdeklődőket.
Kultúra
Nagyváradi előadás a debreceni Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztiválon Nagyváradi előadás a debreceni Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztiválon
Debrecen immár nyolcadszor lesz házigazdája a június 8-10 között megrendezésre kerülő Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztiválnak. A fesztiválra, a hazaiak mellett, mindig meghívják az adott évben legjobb határon túli magyar gyermekszínjátszó csoportokat is: ebben az esztendőben 25 magyarországi mellett 6 határon túli csoport képviseli Erdély, Felvidék, Muravidék, Vajdaság gyermekszínjátszóit. Nagyváradról Rusz Csilla érkezik a Huncutkákkal és Arany-okleveles előadásukkal, a Lusta pékinassal.
Közélet
Papp László: városunkban mindig érezhető volt a határon túli magyarság iránt vállalt felelősség Papp László: városunkban mindig érezhető volt a határon túli magyarság iránt vállalt felelősség
Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata a trianoni békediktátum 98. évfordulója alkalmából megemlékezést és koszorúzást rendezett a Bem téren, Émile Guillaume Magyar fájdalom című szobránál.  Papp László polgármester beszédében azt mondta: követendő minta az, hogy Debrecenben mindig érezhető volt a határon túli magyarság iránt vállalt felelősség. Ezért fontos ma is az Érmellék vidéke, Nagyvárad és Szatmárnémeti városa és annak magyarsága, ugyanúgy, mint a kárpátaljai Ungvár, Beregszász vagy Salánk. Az alábbiakban az ünnepi beszédet teljes terjedelmében közöljük.
Kék hírek
Fokozott közlekedésbiztonsági ellenőrzésekre számíthatunk júniusban Hajdú-Bihar megyében Fokozott közlekedésbiztonsági ellenőrzésekre számíthatunk júniusban Hajdú-Bihar megyében
A Debreceni Rendőrkapitányság összegezte az év elmúlt időszakának közlekedésbiztonsági tapasztalatait. A közlekedési balesetek bekövetkezésének legfőbb okai a sebesség helytelen megválasztása, az elsőbbségi szabályok be nem tartása, a vasúti, valamint közúti fényjelző készülékek jelzésének figyelmen kívül hagyása, és a kanyarodási, irányváltoztatási szabályok megszegése. A közlekedés akkor működik jól és akkor nem történik baleset, ha a rá vonatkozó szabályokat mindenki betartja. A balesetek megelőzése érdekében júniusban a rendőrség fokozott közlekedésbiztonsági ellenőrzéseket fog végrehajtani, főként Debrecenben, illetve egész Bihar megye területén.
Kultúra
Teltház a 6. Szent László Napok ünnepélyes megnyitóján Teltház a 6. Szent László Napok ünnepélyes megnyitóján
Ma, hétfő 10 órától lehetett igényelni, de délre már el is fogytak az ingyenes meghívók a 6. Szent László Napok ünnepélyes megnyitójára, melyen Mátyás király Váradon címmel a Magyar Állami Népi Együttes és vendégei lépnek színpadra.