Közélet
Kiírták a tervpályázatot az Aranybika Szálló felújítására Kiírták a tervpályázatot az Aranybika Szálló felújítására
Nyílt, országos építészeti tervpályázatot hirdet a Mathias Corvinus Collegium (MCC) a debreceni Aranybika Szálló felújítására és új oktatási központ létrehozására. A nagyközönség már nyár végén megismerheti a nyertes pályaművet, amelyről a szakma legjelesebb képviselőiből álló bírálóbizottság dönt majd. Az MCC biztosítja az átláthatóságot: a vonatkozó hazai és európai uniós közzétételi jogszabályoknak teljeskörűen megfelelve kiírt tervpályázatra 2022. július 15-ig lehet benyújtani a pályaműveket.
Ajánló
Minden magyar majálisa négy napon át, a várkertben Minden magyar majálisa négy napon át, a várkertben
Kézművesvásárral, kulturális-, sport- és gyerekprogramokkal, folkdélutánnal, koncertekkel és az elmaradhatatlan örömfőzéssel várja az idei, immár négynaposra bővült Minden magyar majálisa a nagyváradiakat és a városba látogatókat egyaránt.
Kultúra
Emlékhelyek Napja: a Református Nagytemplom és Kollégium tárlatvezetéssel kísért közös sétára várja az érdeklődőket Emlékhelyek Napja: a Református Nagytemplom és Kollégium tárlatvezetéssel kísért közös sétára várja az érdeklődőket
A Nemzeti Örökség Intézete az Emlékhelyek Napja országos programsorozattal minden évben a magyar történelemben és kultúrában kiemelt fontosságú helyszínekre kívánja felhívni a figyelmet. A május 14-i programban Debrecen is érintett, hiszen a Református Nagytemplom és Kollégium 2013-ban együttesen kapta meg a Nemzeti Emlékhely címet.
Ajánló
Újra Érmellék ízei és termékei vásár Nagyváradon Újra Érmellék ízei és termékei vásár Nagyváradon
Ismét hamisítatlan vásári hangulat részesei lehetnek azok a nagyváradiak, akik május 14-15-én, vagyis szombat és vasárnap 10.00 ? 19.00 óra között kilátogatnak az egykori Nagyvásártérre (ma December 1 park). 
Közélet
Szent László Zarándoknap Nagyváradon Szent László Zarándoknap Nagyváradon
A Nagyváradi Római Katolikus Püspökség zarándoklatra hívja az egyházmegye híveit, papjait és szerzeteseit 2022. május 15-én, Húsvét 5. Vasárnapján a nagyváradi székesegyházba, hiszen a helyi hagyomány szerint ezen a napon ünneplik az egyházmegye alapítóját, Szent László királyt. A program 10 órakor kezdődik a zarándokok fogadásával és ráhangolódással. A főpapi szentmise 11 órakor kezdődik, amelyre az egyházmegye papsága, szerzetessége és hívei mellett a szomszédos egyházmegyékből is érkeznek vendégek. A szentmise főcelebránsa és szónoka Veres András győri megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Kar elnöke lesz. Az ünnepre meghívást kaptak a Gyulafehérvári Papnevelő Intézet végzős papnövendékei, akik a szentmisét követően Szent László ereklyéjét viszik majd a hagyományos hermás körmeneten, ezzel is jelezve elköteleződésüket a lovagkirály erényeinek követésére.