Gazdaság
43 milliárd forintnyi uniós forrásra számíthat Debrecen a következő években 43 milliárd forintnyi uniós forrásra számíthat Debrecen a következő években
Elkészült Debrecen városfejlesztési stratégiája a 2021-2027-es európai uniós fejlesztési ciklusra vonatkozólag. A részletekről Papp László polgármester, Pajna Zoltán, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés elnöke és Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja számolt be a Kölcsey Központban március 1-jén.
Közélet
Új székhelyen a Partiumi Területi Kutatások Intézete Új székhelyen a Partiumi Területi Kutatások Intézete
Kedden, március 1-én kerül sor a 2015-ben alapított kutatóintézet új székhelyének az átadására a PKE Arany János Kollégium épületében. A rövid ünnepség keretében Dr. Pálfi József a PKE rektora és Dr. Szilágyi Ferenc PTKI alapító vágta át a szalagot az intézet tagjainak a jelenlétében.
Ajánló
Nőnapi kedvezmény a színházban Nőnapi kedvezmény a színházban
A közelgő nőnap alkalmából a Szigligeti Színház ajándékkal kedveskedik minden hölgynézőjének: mindazok, akik március 5-8. között térnek be a színház jegypénztárainak valamelyikébe, kedvezményes áron válthatnak jegyet az elkövetkező időszak előadásaira.
A nap képe
Színesbe öltözött a nagyváradi városháza a ritka betegségek világnapján Színesbe öltözött a nagyváradi városháza a ritka betegségek világnapján
Február utolsó napját a Ritka Betegségek Világnapjaként tartják számon. Ma este a világ számos városában egy-egy kulturális emlék kék, rózsaszín, zöld és lila színbe öltözik. Képünkön a nagyváradi városháza. Fotó: Ovi D. Pop
Közélet
Együttműködést kötött a Nemzeti Egészségügyi Kutatási Ügynökség és a Debreceni Egyetem Együttműködést kötött a Nemzeti Egészségügyi Kutatási Ügynökség és a Debreceni Egyetem
Kossa György, az egyetemet működtető Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke a megállapodással kapcsolatban közölte, ez mérföldkő az egyetem életében, hiszen az intézmény kiemelt figyelmet fordít az ország és annak keleti régiója társadalmi, gazdasági és tudományos életének fejlesztésére, valamint a gyógyításhoz és az egészségmegőrzéshez való hozzájárulásra. Az együttműködési szerződéssel ez a "missziós tevékenység" újabb fontos pillérrel bővül.