Közélet
Szilveszter: Debrecen a top 10 belföldi utazási célpontok között Szilveszter: Debrecen a top 10 belföldi utazási célpontok között
A magyarországi települések közül Budapest, Eger és Hajdúszoboszló számíthat a legtöbb vendégre idén szilveszterkor a Szallas.hu előfoglalási statisztikái szerint. Tavalyhoz képest 2 új szereplője van az idei top 10 belföldi utazási célpontnak, ezek Győr és Debrecen. Az autóval megközelíthető, szilveszteri, külföldi települések tekintetében sorrendben Zakopane, Pozsony és Krakkó a leggyakoribb választás a magyarok körében.
A nap képe
Karácsony első napján újra megszólalt a debreceni Kistemplom orgonája Karácsony első napján újra megszólalt a debreceni Kistemplom orgonája
Több évtizedes hallgatás után, a december 25-i, délelőtti istentisztelet keretében szólalt meg újra a Debreceni Csonkatemplom - Kistemplom orgonája. Az Európa-szerte egyedülálló hangszert 2016-ban kezdték el felújítani. Karácsony első napján sokan elmentek a kettős ünnepre, ahol Fekete Károly püspök hirdetett igét. 
Közélet
Újra szól a debreceni Kistemplom orgonája   Újra szól a debreceni Kistemplom orgonája   
A debreceni Kistemplom orgonáját 2016-ban kezdték el felújítani. Az Európa-szerte egyedülálló hangszer, több évtizedes hallgatás után, a tíz órás istentisztelet keretében december 25-én, karácsony első napján szólal meg újra. Igét hirdet Fekete Károly püspök.
Közélet
Advent negyedik vasárnapján fellobbant az utolsó gyertya lángja is Advent negyedik vasárnapján fellobbant az utolsó gyertya lángja is
Advent utolsó vasárnapján Debrecen és Nagyvárad főterén is megtartották a közös, negyedik gyertyagyújtást. Debrecenben a városba pénteken érkezett betlehemi lánggal lobbantották fel a lángot, és Barcsa Lajos alpolgármester osztotta meg ünnepi gondolatait a jelenlévőkkel. Nagyváradon Tőkés László lelkipásztor, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület előző püspöke, európai parlamenti képviselő gyújtotta meg a szeretet gyertyáját a várakozás koszorúján.
Kultúra
Fölszállott a páva: bár debreceniek nem nyertek, a város büszke rájuk Fölszállott a páva: bár debreceniek nem nyertek, a város büszke rájuk
A Döntők Döntőjével befejeződött a Fölszállott a páva című népzenei és néptáncos tehetségkutató műsor különleges évada, amelyet a Duna Televízió pénteken élőben közvetített. A tehetségkutató 2018-as évadában a műsor eddigi legjobbjai mérték össze tudásukat. A megmérettetésen Debrecen volt az egyetlen város a Kárpát-medencében, amely három kategóriában is képviseltette magát.