Közélet
Debrecenben és Nagyváradon is közös gyertyagyújtással kezdődött meg az advent Debrecenben és Nagyváradon is közös gyertyagyújtással kezdődött meg az advent
Közös gyertyagyújtással kezdődött meg a karácsonyig tartó négyhetes várakozási időszak Debrecenben, vasárnap este. Az első adventi gyertyát a Kossuth téren, Debrecen karácsonyfájánál, pásztortűzről gyújtották meg. A nagyváradi magyarság is közösen ünnepelt, a városközpontban, együtt imádkozással, énekléssel egybekötve gyújtotta meg a Szent László templom mellett a városi önkormányzat által kihelyezett adventi koszorú első gyertyáját. December 1-én, szombaton Böcskei László megyéspüspök vezetésével, a Nagyváradi Római Katolikus Székesegyház mellett felállított két méter átmérőjű adventi koszorú első gyertyájának a lángja is fellobbant.
Közélet
Centenáriumi ünnepség volt Nagyváradon Centenáriumi ünnepség volt Nagyváradon
December elsején, az Erdély és Románia egyesülését kinyilatkoztató gyulafehérvári népgyűlés századik évfordulójáról, Nagyváradon is megemlékeztek. A Bihar megyei Tanács, a polgármesteri hivatal és a prefektusi hivatal által szervezett egész napos ünnepi rendezvény az Egyesülés nevet viselő főtéren zajlott.
Ajánló
Varázslat költözik a Szent László térre  -  megnyitja kapuit a Nagyváradi Karácsonyi Vásár Varázslat költözik a Szent László térre  -  megnyitja kapuit a Nagyváradi Karácsonyi Vásár
December 6-án kigyúlnak a ünnepi fények Nagyváradon, és kezdetét veszi a Karácsonyi Vásár. A Szent László téren nem csak díszeket és egyedi, kézműves ajándékokat vásárolhatunk majd a karácsonyfa alá, de élvezhetjük a tél minden örömét is, a kulináris élményektől kezdve a színes programokon, koncerteken át a korcsolyázás nyújtotta felhőtlen kikapcsolódásig. Rögtön az első napon beköltözik a téren felépített házikójába maga a Mikulás, este pedig a világhírű dance- és pop énekes, INNA érkezik.
A nap képe
Debrecenbe eljöttek az angyalok Debrecenbe eljöttek az angyalok
Mától december 23-ig kicsit az angyalok otthona is lesz a debreceni Régi Városháza. Az Angyalliget, ahová hétvégeken egész nap, hét közben pedig délutántól estig bárki ellátogathat, sejtelmes fényekkel, karácsonyfa erdővel, óriás mézeskalács szívvel, foszlós kaláccsal, és angyali hangulattal vár mindenkit. (GALÉRIA)
Közélet
Bihar megye képviselői is részt vettek a brüsszeli centenáriumi ünnepségen Bihar megye képviselői is részt vettek a brüsszeli centenáriumi ünnepségen
November 30-án az Európai Parlament brüsszeli székházában is megünnepelték a Nagy Egyesülés Centenáriumát. Az eseményen, melyet Emilian Pavel, a Szociádemokrata Párt Bihar megyei európai parlamenti képviselője és A Nagy Egyesülés Utódai Egyesület közösen szervezett, részt vettek a Bihar megyei prefektusi hivatal, és a Bihar megyei Tanács képviselői is.