Kultúra
Mikor az a csillag kigyúlt? Vasárnap nyílik meg a Nagytemplom adventi kiállítása Mikor az a csillag kigyúlt?  Vasárnap nyílik meg a Nagytemplom adventi kiállítása
Az adventi hetekre újabb időszaki kiállítás nyílik a Nagytemplom Kálvin János Galériáján. A legújabb tárlaton Németh Péterné Petrikán Valéria kerámiamunkáit láthatjuk.
A nap képe
Helyére került Debrecen karácsonyfája Helyére került Debrecen karácsonyfája
A város karácsonyfája 15 méter magas, s Tarányi József debreceni lakos felajánlása nyomán került a főtérre.
Ajánló
Játék- és legókiállítás a Körösvidéki Múzeumban ? nem csak gyerekeknek Játék- és legókiállítás a Körösvidéki Múzeumban ? nem csak gyerekeknek
Az elmúlt generációk gyermekkorát megszépítő játékok világába nyerhet bepillantást az, aki ellátogat a nagyváradi Körösvidéki Múzeum csütörtökön megnyílt játék- és legókiállítására. Az elektromos kisvonatok, autók, mackók, babák, hintalovak, biciklik, társasjátékok 1900 és 1980 között készültek, míg a városok, világegyetem, vonatok és kalózok témaköröket felölelő legókiállításon felvonultatott készleteket 1970 és 1990 között gyártották.
Hasznos
A holnapi nap egy ideális nap arra, hogy vásárlóként áldozattá váljunk A holnapi nap egy ideális nap arra, hogy vásárlóként áldozattá váljunk
Itt a Black Friday. Holnap elképesztő kedvezmények várnak ránk az üzletekben és online is. Állítólag. A nagy karácsonyi ?bevásárlási ünnepkört? mintegy felvezető Black Friday, azaz a minden akciók napjaként számontartott fekete péntek, amely az idén november 23-ra esik. Nagy kérdés azonban, hogy valóban kedvező árú-e az akciós címkével ellátott termék ? vagy ha az, mennyire az?
Gazdaság
Nagyvárad után Debrecenben folytatódott  az első magyar-román klaszterkonferencia Nagyvárad után Debrecenben folytatódott  az első magyar-román klaszterkonferencia
A magyar pénzügyminisztérium és a Román Klaszterszövetség háromnapos konferenciát rendezett Nagyváradon és Debrecenben. "Debrecen és Nagyvárad vezetőinek jó munkakapcsolata legyőzi a határokat, ami által az unió legversenyképesebb régiója lesz az itteni a következő években" ? mondta Papp László, Debrecen polgármestere a Hajdú-Bihar Megyei Kereskedelmi és Iparkamara debreceni székházában megtartott konferencián, a két város között kialakult szoros együttműködésről beszélve.