Közélet
Új magyar Guinness-rekord Debrecenben: 326-an ropták egyszerre a Mikepércsi csárdást Új magyar Guinness-rekord Debrecenben: 326-an ropták egyszerre a Mikepércsi csárdást
A Karneváli Hét keretében pénteken a Kossuth téren több száz táncos gyűlt össze, hogy Béres András legendás, 1950-ben született koreográfiáját, a Mikepércsi csárdást egyszerre táncolva Guinness-rekordot állítsanak fel ?tömegszerű csárdás? kategóriában. A Debreceni Virágkarnevál megálmodója születésének 90., halálának 25. évfordulójára tisztelegtek ezzel a rendezvénnyel. (GALÉRIA)
Kultúra
Rangos elismerés a Szigligeti Színház művészének Rangos elismerés a Szigligeti Színház művészének
Rétvári Bence, az EMMI miniszterhelyettese és Fekete Péter, kultúráért felelős államtitkár augusztus 20-a alkalmából Magyar Arany Érdemkereszt, Magyar Ezüst Érdemkereszt, Magyar Bronz Érdemkereszt állami kitüntetéseket, valamint Móra Ferenc-, Pauler Gyula-, Szinnyei József-díjakat adott át a Pesti Vigadóban. A kortárs táncművészet partiumi megteremtését és népszerűsítését szolgáló munkája elismeréseképpen Magyar Ezüst Érdemkereszttel tüntették ki Dimény Leventét, a nagyváradi Szigligeti Színház színművész-koreográfusát.
Gazdaság
A Farmer Expó és Debrecen város Nagydíját kapta a Debreceni Egyetem A Farmer Expó és Debrecen város Nagydíját kapta a Debreceni Egyetem
A 150 éves debreceni agrár-felsőoktatás kapta idén a Farmer Expó és Debrecen városa közös Nagydíját a rendezvény pénteki megnyitóján. A Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusa csaknem a kezdetek óta ad otthont az idén 27. alkalommal megrendezett Farmer Expónak.
Közélet
Virágkarnevál határok nélkül Virágkarnevál határok nélkül
A debreceni sajtótájékoztató után, most Nagyváradon találkoztak a média képviselőivel a két város, illetve Hajdú-Bihar és Bihar megye elöljárói, hogy az idén 13. alkalommal Nagyváradra, és most első alkalommal Bihardiószegre is ellátogató Debreceni Virágkarneválról tájékoztassák a nagyközönséget.
Kultúra
Száz éve született Gábor József, a nagyváradi és a debreceni színházi kapcsolatok kezdeményezője Száz éve született Gábor József, a nagyváradi és a debreceni színházi kapcsolatok kezdeményezője
A száz éve született Gábor József színművész fél évszázadon át a Körös-parti város színházának nagy tekintélyű, ugyanakkor népszerű színművésze volt. 1966 és 1969 között, a magyar társulat vezetőjeként, újraindította a Nagyvárad és Debrecen színházai közötti kapcsolatokat. A nagyváradi magyar sajtó a színészt, rendezőt méltatja, lánya, Gábor Kati a denagy-hu olvasóinak édesapjához fűződő személyes kapcsolatáról is beszél.