Kultúra
Kétszáz résztvevője lesz az ifjú zeneművészek idei debreceni nyári akadémiájának Kétszáz résztvevője lesz az ifjú zeneművészek idei debreceni nyári akadémiájának
Tizenkilenc országból mintegy kétszáz tehetséges fiatal zenész, és hét országból harmincegy mesteroktató érkezett a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karára, hogy részt vegyen a huszonegyedik Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáján. A mesterkurzusokat követően újra megalakul a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar, melyet ezúttal is Vásáry Tamás vezényel.
Hasznos
Népszámlálás: gyengén áll Nagyvárad, három összeírópont nyílt a városban Népszámlálás: gyengén áll Nagyvárad, három összeírópont nyílt a városban
Továbbra is lassan halad a romániai népszámlálás második, személyes lekérdezésen alapuló szakasza, ezért a 2021-ről az idei évre halasztott romániai népszámlálást és lakásösszeírást koordináló statisztikai intézet újra összeírópontokat nyit azokon a településeken, ahol ezt az önkormányzatok igényelték, és ott a számlálóbiztos helyben rögzíti az adatokat. 
A nap képe
Elkezdődött a Mandala nyári színházi fesztivál Nagyváradon Elkezdődött a Mandala nyári színházi fesztivál Nagyváradon
Július 9-én Molnár Ferenc Játék a kastélyban című vígjátékával vette kezdetét a tizedik Mandala nyári színházi fesztivál a nagyváradi várban. A darabot a Szigligeti Társulata adta elő. A nézőteret megtöltő közönség különleges színházi élménnyel gazdagodott, szeretett színészeik játékát pedig vastapssal jutalmazta.
Kék hírek
Tömegbaleset Berettyóújfalunál: Debrecenben két súlyos sérültet ápolnak Tömegbaleset Berettyóújfalunál: Debrecenben két súlyos sérültet ápolnak
Ketten meghaltak és kilencen megsérültek - közülük nyolcan súlyosan - a 42-es főúton vasárnap hajnalban történt balesetben, amelyben egy román rendszámú kisbusz ütközött össze egy kisteherautóval és egy traktorral.
Campus
Együttműködési megállapodást kötött a Technológiai és Ipari Minisztérium és a Debreceni Egyetem Együttműködési megállapodást kötött a Technológiai és Ipari Minisztérium és a Debreceni Egyetem
Az egészségipar, az orvostudomány, a jármű- és mobilitás, az élelmiszeripar és a sport területét érintően írt alá hosszú távú együttműködési megállapodást a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) és a Debreceni Egyetem (DE) csütörtökön Debrecenben.