Közélet
Magyarországon itthon vagyunk! Erdélyi magyar családok fesztiválja Debrecenben Magyarországon itthon vagyunk! Erdélyi magyar családok fesztiválja Debrecenben
Fergeteges, tágabb értelemben is családi fesztiválnak ad otthont Debrecen ezen a hétvégén. A Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége június 23-án, a Családok éve 2018 programsorozat keretében, a nagyerdei Békás-tó mellett rendezi meg az Erdélyi Magyar Családok Fesztiválját. Az eseményre, amelyet a város is támogat, több száz erdélyi családot és több mint ezer belföldi résztvevőt várnak a szervezők.
Közélet
Kulturális örökség szakirányú továbbképzés indul, a Debreceni Egyetem kihelyezett képzéseként, a Partiumi Egyetemen Kulturális örökség szakirányú továbbképzés indul, a Debreceni Egyetem kihelyezett képzéseként, a Partiumi Egyetemen
Várhatóan 2019 szeptemberétől új területtel bővül a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának kínálata.  A ?Magyar Értéktár? alapszak mellett induló 10 másik szak egyike a ?Kulturális örökség? szakirányú továbbképzés, amelynek előkészítésében és kidolgozásában részt vettek a Partiumi Keresztény Egyetem oktatói is. Az oktatás a Debreceni Egyetem kihelyezett képzéseként Nagyváradon, a Partiumi Keresztény Egyetemen indul.
Kultúra
A debreceni színház művészei koncerteztek a váradi várban A debreceni színház művészei koncerteztek a váradi várban
Mindenki által ismert és közkedvelt slágerekkel örvendeztették meg a nagyváradi közönséget szerdán a debreceni Csokonai Színház művészei ? Újhelyi Kinga, Papp István, Vranyecz Artúr és Dargó Gergely ? akik Kéne egy álom? címmel tartottak Sanzonestet a nagyváradi vár nyári színházában, a 6. Szent László Napok rendezvénysorozat keretében.
Közélet
Megkezdődött a Bihar megyei utak aszfaltozása Megkezdődött a Bihar megyei utak aszfaltozása
A Bihar Megyei Tanács idén összesen több mint ötven kilométernyi aszfaltút rendbetételére különített el forrásokat. A rendelkezésre álló keretből nyolc-tíz magyarlakta település komplex burkolatfelújítási munkálatai valósulnak meg.
Ajánló
A Múzeumok Éjszakáján Debrecenben minden életre kel A Múzeumok Éjszakáján Debrecenben minden életre kel
A tavalyi évben, amikor Debrecen volt a Múzeumok Éjszakájának fővárosa, összesen 60 ezer látogató volt kíváncsi a múzeumi ünnep városi programjaira. Debrecen számos intézménye fogott össze idén is, hogy különleges, ezerszínű éjszakával varázsolja el vendégeit. Megmutatjuk az összes programot!