2026. július 23.

A Debreceni Virágkarnevál idén is ellátogatott Nagyváradra és Bihar megye több településére

A Debreceni Virágkarnevál idén is ellátogatott Nagyváradra és Bihar megye több településére

Az elmúlt évek hagyományaihoz híven ebben az esztendőben is ellátogatott a Debreceni Virágkarnevál néhány kocsija Nagyváradra és Bihar megye több településére. A „Nagyváradi virágkarnevál” a Szent László Egyesületnek, az Érmelléki Gazdák Egyesületének, a Magyar Polgári Egyesületnek , valamint a város képviseletében a Nagyvárad és környéke turizmusának népszerűsítéséért felelős APTOR Egyesületnek köszönhetően valósulhatott meg, a Magyar Kulturális Napok keretében. A Bihar Megyei Virágkarnevál rendezvényeit a Partium Alapítvány, az RMDSZ és a Varadinum Alapítvány szervezte.

Augusztus 21-én újra Nagyváradra érkeziett a Debreceni Virágkarneválon is felvonuló kocsik közül négy alkotás – köztük a Szent Koronát megformáló is –, melyeket 10 és 18 óra között csodálhatott meg a nagyközönség a Szent László téren.

Az idei Bihar Megyei Virágkarnevál központi helyszíne Margitta volt, ahol kedden néptáncgálával, koncertel és sok más érdekes programmal várták a térségbeli magyarokat.

A virágkarneváli menet idén megállt Bihar, Szalárd, Szentjobb, Hegyközszentmiklós, Székelyhíd, Kiskereki, ottomány, Érbogyoszló, Érszőllős, Monospetri településeken is, összesen több mint tízezer érdeklődő nagy örömére.

 

Fotó: https://www.facebook.com/rmdsz.biharmegye

http://denagy.test/
Kapcsolódó hírek a kategóriában
A színpad nyáron sem pihen – Debrecenben fesztiválozik, Nagyváradon Móricz klasszikusára készül a társulat
Jul 21, 2026
A kultúra emberekről, közösségekről, kapcsolatokról is szól – ezért kutatja a Debrecen–Nagyvárad kulturális hidakat Bacsa-Papp Zsuzsanna
Jul 19, 2026
Segítsünk együtt feltérképezni Debrecen és Nagyvárad kulturális kapcsolatait
Jul 15, 2026
44 év után nyílt újra önálló életműkiállítása Nagyváradon Ujvárossy Lászlónak
Jul 10, 2026
53 órás filmmaratonnal búcsúzik az Apolló mozi nagyterme Debrecenben
Jul 07, 2026
Nagyváradi fotóművész szervezte meg az első Magyar Nemzetközi Fotóművészeti Körversenyt – Debrecenben lesz a díjátadó gála
Jun 23, 2026