Közélet
Így ünnepelte a város napját Debrecen Így ünnepelte a város napját Debrecen
Április 11-e Debrecen város napja! Ezen a napon minden évben azt ünnepli a város, hogy I. Lipót magyar király 1693. április 11-én adományozta Debrecennek azt a kiváltságlevelet, ami Debrecent szabad királyi várossá nyilvánította. 
A nap képe
Az én Nagyváradom ? Ovi D. Pop fotóművész varázslatos képei a Szent László téren Az én Nagyváradom ? Ovi D. Pop fotóművész varázslatos képei a Szent László téren
Nem csak a városba látogató turistákat, de a nagyváradiakat is ámulatba ejtik Ovi D. Pop gyönyörű képei, melyek a Szent László téren rendezett szabadtéri kiállításon mutatják meg a Körös-parti város szépségeit. 
Közélet
Virágvasárnap Debrecenben és Nagyváradon Virágvasárnap Debrecenben és Nagyváradon
Debrecenben évek óta hagyomány, hogy a húsvét ünnepét megelőzően, virágvasárnap ? idén április 10-én ? közös megemlékezést tartanak a város polgárai, az egyházak, az önkormányzat és a honvédség. Az idei év azonban különlegesnek számított, nem csak azért, mert a pandémia után most először volt teljes az ünnep, hanem azért is, mert a három debreceni mellett most első alkalommal három nagyváradi püspök is jelen volt a virágvasárnapi eseményeken. Böcskey László, nagyváradi megyéspüspök a debreceni keresztút előtt, délelőtt Nagyváradon, a Püspöki Palota előtti téren  áldotta és szentelte meg a barkaágakat, a hívek innen körmenetben vonulunk a székesegyházba. Az ünnepi szentmisében, melyet a főpásztor celebrált, Urunk szenvedéstörténete (passio) hangzott el Szent Lukács evangéliumából.
Közélet
Átadták Nagyváradon az új sportcsarnokot Átadták Nagyváradon az új sportcsarnokot
Cseke Attila fejlesztési miniszter jelenlétében adták át jelképesen szombaton a nagyváradi önkormányzatnak, a helyi és bihari közösségnek a fejlesztési minisztérium által megépített új sportcsarnokot. Az 5.200-7.200 férőhelyes új épület nem csak sportesemények, de koncertek, közösségi rendezvények szervezésére is alkalmas lesz. (GALÉRIA)
Közélet
Nagyheti, húsvéti szentmisék, szertartások Debrecenben és Nagyváradon Nagyheti, húsvéti szentmisék, szertartások Debrecenben és Nagyváradon
Április 10-én virágvasárnapot ünnepeljük. Ezzel kezdetét veszi a nagyhét, amikor Urunk Jézus Krisztus szenvedésére és halálára emlékezünk. A nagyhét idején a nagyváradi és a debreceni székesegyházban a különböző szertartásokat és szentmiséket az adott időszaknak megfelelő rend és program szerint celebrálják.