Közélet
Űreszközökhöz fejlesztenek hőpajzsot a Debreceni Egyetemen Űreszközökhöz fejlesztenek hőpajzsot a Debreceni Egyetemen
Nemzetközi űrtechnológiai projektben vesznek részt a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának kutatói egy "EU HORIZON" pályázat keretében. A szakemberek űreszközök hőszigeteléséhez fejlesztenek ki és gyártanak speciális polimer aerogéleket a novemberben induló 3 millió eurós összköltségvetésű programban. Az aerogélek kutatásával 17 éve foglalkoznak a TTK Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékén.
Gazdaság
Magyar Levente: az ország történetének eddigi legnagyobb beruházása valósul meg Debrecenben Magyar Levente: az ország történetének eddigi legnagyobb beruházása valósul meg Debrecenben
A debreceni Déli Ipari Parkban megvalósuló projekt európai autógyártóknak szállít majd akkumulátorcellákat és modulokat.
Ajánló
Édes és hűsítő pillanatok, ajándék és közös élmények is várják a nagyváradiakat nemzeti ünnepünkön Édes és hűsítő pillanatok, ajándék és közös élmények is várják a nagyváradiakat nemzeti ünnepünkön
Az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából az Ovisuli Egyesület, a Fan Ice cukrászda, a Bihar megyei RMDSZ Nőszervezet és az Összefogás Nagyváradért Egyesület újra bemutatja Nagyvárad ünnepi süteményeit és ezúttal is ajándékkal kedveskednek.
Közélet
Virágkocsi a Színházi Olimpia jegyében Virágkocsi a Színházi Olimpia jegyében
?Színház az egész világ? címmel indít kocsit a Nemzeti Színház a Debreceni Virágkarneválon. A kompozíció üzenetéről, valamint a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatóinak debreceni látogatásáról sajtótájékoztató keretében számolt be Széles Diána, Debrecen alpolgármestere, Vidnyánszky Attila, Kossuth-díjas rendező, a Nemzeti Színház vezérigazgatója és Antal Zsolt, a Színház- és Filmművészeti Egyetem oktatásfejlesztési és tudományos rektorhelyettese 2022. augusztus 11-én a virágkocsik készítésének helyszínéül szolgáló műhelyházban.
A nap képe
Nagyváradon jártak a debreceni gólyatábor résztvevői Nagyváradon jártak a debreceni gólyatábor résztvevői
A budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem hagyományosan Debrecenben megrendezett Nyári Akadémiájának mintegy száz résztvevője, budapesti és kaposvári színművészet szakos hallgatók és az egyetem oktatói látogattak el tegnap a nagyváradi Szigligeti Színházba. Köztük volt Szabó K. István, a Szigligeti Társulat korábbi művészeti vezetője, illetve Vidnyánszky Attila, a budapesti Színház- és Filmművészetért Alapítvány elnöke, a Nemzeti Színház vezérigazgatója is.