Kultúra
Klassz Pont ? saját jegyirodát nyitott a Kodály Filharmónia Debrecen Klassz Pont ? saját jegyirodát nyitott a Kodály Filharmónia Debrecen
Augusztus 11-től a Halköz Üzletház oldalsó utcafrontján található jegypontban várják a klasszikus zene iránt rajongókat. A jegyek- és bérletek megvásárlása mellett a helyet közösségi térnek is szánják.
Közélet
Egyetlen őskori sírban 169 aranygyűrűt találtak a régészek Bihar község határában Egyetlen őskori sírban 169 aranygyűrűt találtak a régészek Bihar község határában
Egyetlen őskori sírban 169 aranygyűrűt, egy réz karperecet és mintegy 800 gyöngyházból készített gyöngyöt találtak a régészek Bihar község határában - jelentették be egy csütörtöki nagyváradi sajtótájékoztatón. A bejelentésről az Agerpres hírügynökség és az Ebihoreanul.ro portál is beszámolt. (VIDEÓVAL)
Ajánló
Ismét tapírbébivel gyarapodott a Zoo Debrecen Ismét tapírbébivel gyarapodott a Zoo Debrecen
Rendkívüli örömhírrel szolgálhat a főszezon legmozgalmasabb hónapjának közepén a Debreceni Állatkert, ahol Samu és Lunda, a dél-amerikai tapírpár néhány év után újabb egészséges utóddal örvendeztette meg a gondozókat és a látogatókat július 25-én.
Ajánló
Megjelent a Nagysándor József, nagyváradi születésű aradi vértanúról szóló kötet Megjelent a Nagysándor József, nagyváradi születésű aradi vértanúról szóló kötet
A budapesti Line Design Kiadó gondozásában megjelent Fleisz János: Nagysándor József tábornok, ?A magyar függetlenségi gondolat egyik legkövetkezetesebb híve? című legújabb könyve. Az Aradi Vértanúk Sorozatban napvilágot látott mű sorozatszerkesztője Hermann Róbert, aki egyben az okmánytár egyik összeállítója is.
Kultúra
A géniuszok Debrecenbe érkeznek A géniuszok Debrecenbe érkeznek
Debrecenben a Déri Múzeumban nyílik meg augusztus 17-én a Magyar Géniusz vándorkiállítás. A válogatás az adott településre, múzeumra leginkább jellemző és legjelentősebb műtárgyakat vonultatja fel, melyek képviselik az intézményt, a települést, s annak történelmi és kulturális múltját. A Magyar Géniusz Program jelentőségéről és a debreceni kiállításról dr. Végh Katalin, az MVMSZ ügyvezetője, a kiállítás főkurátora és dr. Angi János, a Déri Múzeum igazgatója sajtótájékoztatón számolt be ma a múzeumban.