Kultúra
Kiállításmegnyitókkal és biciklitúrával "melegített" a Szent László Napok Kiállításmegnyitókkal és biciklitúrával "melegített" a Szent László Napok
A 10. Szent László Napok ünnepélyes megnyitójára június 20-án, hétfőn kerül sor, de a fesztivál már e hét végén több kiállításmegnyitóval ? köztük a 90 éves Debreceni Fotóklub tárlatával ? és a hagyományos, Nagyvárad-Biharkeresztes biciklitúrával várta az érdeklődőket. 
Ajánló
Június 17-től nagyobb lesz a debreceni belváros  Június 17-től nagyobb lesz a debreceni belváros 
A pezsgő Hal köz, a pörgős Kossuth tér, az élénk Piac utca mellett a Gambrinus köz is bekapcsolódik a nyáresti nyüzsgésbe, méghozzá úgy, hogy teret ad a város kreatív energiáinak.
Ajánló
Planetáriumi programok az Agórában Planetáriumi programok az Agórában
Van élet a csillagok halála után? Milyen hatással vannak az űrtechnikai fejlesztések az életünkre? Miért mondhatjuk, hogy a Nap az egész földi élet forrása? Június közepétől újra áll az Agóra planetáriuma! Az élményközpont 8 méter átmérőjű kupolája alatt csillagászati előadásokat és különleges teljeskupolás-filmeket is láthatnak az érdeklődők.
Ajánló
Nagyvárad gazdasága 1900?1950 ? Bemutatták dr. Fleisz János új kötetét Nagyváradon Nagyvárad gazdasága 1900?1950 ? Bemutatták dr. Fleisz János új kötetét Nagyváradon
Nemrég jelent meg dr. Fleisz János történész legújabb könyve, Nagyvárad gazdasága 1900?1950 címmel. A kötet átfogó gazdaságtörténeti szintézis, igazi hiánypótló mű, amely bemutatja Nagyvárad gazdasági fejlődésének szakaszait és sajátosságait a 20. század első felében, kitérve az összes fontosabb gazdasági ágazatra: mezőgazdaság, ipar, kereskedelem, hitel és bankrendszer, közlekedés és szállítás. A 176 oldalas, képmelléklettel ellátott könyv hozzájárul az időszak nagyváradi városfejlődésének jobb megismeréséhez.
Kultúra
Debrecen a 10. nagyváradi Szent László Napokon Debrecen a 10. nagyváradi Szent László Napokon
Debrecen városa több programmal is jelen lesz a június 20-26. között zajló, 10. nagyváradi Szent László Napokon ? hangzott el a Puskás István alpolgármester, Zatykó Gyula, a Szent László napok főszervezője, Jacek Górski, a Szent László Domonkos Plébánia szerzetese és Bódor Edit, Debrecen határon túli közösségi kapcsolatokért felelős referense közreműködésével tartott szerdai sajtótájékoztatón a Debreceni Szent László Templom kertjében.