Kultúra
Szabadtéri örömkoncerttel búcsúzott az évadtól a Kodály Filharmónia Debrecen Szabadtéri örömkoncerttel búcsúzott az évadtól a Kodály Filharmónia Debrecen
Június 15-én tartotta meg térzenével egybekötött évadzárását a Kodály Filharmónia Debrecen. A Kodály Filharmonikusok és Kodály Kórus műsora mellett a 2021/2022-es évad díjait is átadta Puskás István alpolgármester és Somogyi-Tóth Dániel, Debrecen város főzeneigazgatója.
A nap képe
Gabriel ?opandă, Románia budapesti nagykövete találkozott Debrecen polgármesterével Gabriel ?opandă, Románia budapesti nagykövete találkozott Debrecen polgármesterével
"Gabriel ?opandă, Románia nagykövete volt a vendégem, akivel Debrecen és Nagyvárad, valamint a határ menti térségek együttműködési lehetőségeiről egyeztettünk." ? írta közösségi oldalán dr. Papp László, Debrecen polgármestere.
Gazdaság
Magyar-román határ menti kamarai elnökök találkoztak Debrecenben Magyar-román határ menti kamarai elnökök találkoztak Debrecenben
A magyar-román gazdasági és üzleti együttműködés, a partnerségi kapcsolatok időszerű kérdéseit tekintették át a szakemberek a határ menti kamarai vezetők találkozóján szerdán Debrecenben, a hajdú-bihari kereskedelmi és iparkamara székházában.
Kultúra
Mesevilág a püspöki palota kertjében Mesevilág a püspöki palota kertjében
Szent László, a városalapító; Michael Haydn, a püspöki kamarazenekar egykori karmestere; Sissi hercegnő és több, a barokk püspöki palota, a székesegyház és Nagyvárad történelméhez kötődő személyiség is megelevenedik szeptember 17. és október 15. között a palota kertjében, a Magic Garden elnevezésű program keretében.
A nap képe
Hamarosan kezdődnek a Szent László Napok Hamarosan kezdődnek a Szent László Napok
A 10. Szent László Napok reklámjai a nagyváradi Szent László hídon. A feszitvál június 20-26. között várja a látogatókat. Fotó: Farkas László